Data a analýzy

Analýza shrnuje výsledky žáků z jarního zkušebního období jak na úrovni společné a profilové části maturitní zkoušky, tak na úrovni jednotlivých zkušebních předmětů společné části.

V analýze Maturitní zkouška 2013–2020 – Signální výsledky částí MZ a zkoušek  [PDF, 4,12 MB] naleznete údaje v časové řadě týkající se celkového počtu přihlášených žáků k maturitní zkoušce a k jednotlivým zkušebním předmětům, výsledky žáků v rámci společné a profilové části, úspěšnost žáků v jednotlivých zkušebních předmětech společné části a další statistiky ve členění podle typy školy, skupin oborů či pohlaví.

Pozn. Při interpretaci údajů uvedených v analýze je nutné vzít v úvahu, že podmínky pro konání maturitní zkoušky v jarním zkušebním období 2020 byly nestandardní – žáci posledních ročníků, kteří se přihlásili ke zkoušce, nemohli být hodnoceni na konci druhého pololetí stupněm „neuspěl“ nebo "nehodnocen" – k maturitě tedy měli možnost jít všichni žáci posledních ročníků. Zároveň došlo ke změně v rámci komplexních zkoušek společné části z českého jazyka a literatury a z cizího jazyka – zkoušky se skládaly pouze z didaktického testu a ústní zkoušky (žáci nekonali dílčí zkoušku formou písemné práce). Je tedy nutné vzít v potaz, že tyto skutečnosti ovlivnily jak samotné výsledky zkoušek, tak jejich srovnatelnost v čase.

Analýza výsledků didaktických testů v podzimním zkušebním období

18.09.2020

Centrum publikovalo statistickou analýzu účasti a výsledků žáků u didaktických testů společné části maturitní zkoušky v podzimním zkušebním období 2020.

... více

Centrum zveřejnilo analýzu výsledků částí maturitní zkoušky v jarním zkušebním období 2020

31.08.2020

Analýza shrnuje výsledky žáků z jarního zkušebního období jak na úrovni společné a profilové části maturitní zkoušky, tak na úrovni jednotlivých zkušebních předmětů společné části.

... více

Analýza výsledků ústních zkoušek v jarním zkušebním období

28.07.2020

Centrum zveřejnilo statistickou analýzu výsledků ústních zkoušek společné části maturitní zkoušky v jarním zkušebním období 2020.

... více
Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání | © 2019 Všechna práva vyhrazena
Textová verze | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti

Evropská unie logoEvropské strukturální fondy logoMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy logo