Data a analýzy

Centrum zveřejnilo statistickou analýzu, ve které naleznete podrobné informace o počtech a struktuře podaných přihlášek k jednotné přijímací zkoušce ve školním roce 2019/2020.

Do oborů vzdělání, ve kterých je jednotná přijímací zkouška součástí přijímacího řízení, se v letošním školním roce přihlásilo celkem přes 93 tisíc uchazečů. Do čtyřletých oborů a nástavbových studií se k jednotné přijímací zkoušce přihlásilo přes 69 tisíc uchazečů, což je o téměř 4,5 tisíce uchazečů více než v roce 2019. Jednotnou přijímací zkoušku v rámci přijímacího řízení na šestiletá gymnázia bude letos konat přes 5,5 tisíce uchazečů, na osmiletá gymnázia letos podalo přihlášku přes 19 tisíc uchazečů. V obou případech se jedná o počty srovnatelné s předchozím školním rokem.

Další údaje o podaných přihláškách k jednotné přijímací zkoušce v dělení podle oborů vzdělání, typů škol a krajské příslušnosti výchozí a cílové školy naleznete v analýze Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání  [PDF, 1,67 MB].

Analýza výsledků didaktických testů v podzimním zkušebním období

18.09.2020

Centrum publikovalo statistickou analýzu účasti a výsledků žáků u didaktických testů společné části maturitní zkoušky v podzimním zkušebním období 2020.

... více

Centrum zveřejnilo analýzu výsledků částí maturitní zkoušky v jarním zkušebním období 2020

31.08.2020

Analýza shrnuje výsledky žáků z jarního zkušebního období jak na úrovni společné a profilové části maturitní zkoušky, tak na úrovni jednotlivých zkušebních předmětů společné části.

... více

Analýza výsledků ústních zkoušek v jarním zkušebním období

28.07.2020

Centrum zveřejnilo statistickou analýzu výsledků ústních zkoušek společné části maturitní zkoušky v jarním zkušebním období 2020.

... více
Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání | © 2019 Všechna práva vyhrazena
Textová verze | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti

Evropská unie logoEvropské strukturální fondy logoMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy logo