Data a analýzy Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání

Centrum v analýze Přihlášky k maturitní zkoušce 2020 publikovalo údaje o struktuře maturitní populace, vývoji v počtu a struktuře škol s maturitními obory vzdělání a další přehledy týkající se přihlášených žáků k jednotlivým částem maturitní zkoušky a zkušebním předmětům společné části.

Zveřejněná analýza obsahuje podrobné statistické údaje o struktuře maturitní populace v kontextu populace 19letých a struktuře maturitní populace podle termínů konání MZ, typů škol, oborových skupin, forem vzdělávání, pohlaví a krajů. Dále v publikaci naleznete například přehled o počtu a struktuře škol s maturitními obory vzdělání v České republice. V analýze jsou zahrnuty také údaje o počtu přihlášených žáků ke společné  a profilové části maturitní zkoušky, volbě 2. povinné zkoušky (matematika, anglický, německý a ruský jazyk) a přihlašování k nepovinné zkoušce Matematika+.

Tuto analýzu i další statistické přehledy z předchozích zkušebních období maturitní zkoušky naleznete v sekci Analytické výstupy na data.cermat.cz.

Publikační kalendář maturitní zkoušky a jednotné přijímací zkoušky

27.05.2020

V publikačním kalendáři naleznete harmonogram zveřejňování nejdůležitějších dokumentů a dat týkajících se jarního zkušebního období maturitní zkoušky, jednotné přijímací zkoušky a nepovinné výběrové zkoušky Matematika+.

... více

Jednotnou přijímací zkoušku bude v letošním školním roce konat přes 90 tisíc uchazečů

15.04.2020

Centrum zveřejnilo statistickou analýzu, ve které naleznete podrobné informace o počtech a struktuře podaných přihlášek k jednotné přijímací zkoušce ve školním roce 2019/2020.

... více

Informace k mimořádnému opatření Ministerstva zdravotnictví k uzavření škol

10.03.2020

Centrum uveřejňuje doplňující informace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy k mimořádnému opatření Ministerstva zdravotnictví k uzavření škol.

... více
Centrum pro zjišťování výsledků vzdělávání | © 2019 Všechna práva vyhrazena
Textová verze | Mapa stránek | Prohlášení o přístupnosti

Evropská unie logoEvropské strukturální fondy logoMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy logo